Na základe informácií od svojich známych ako aj reakcií niektorých z Vás som sa rozhodol navštíviť predajňu do Viedni a odskúšať jednak nákup samotný a tiež prípadnú kompatibilitu rakúskych senzorov s čítačkou z Nemecka.

Predajňa

Informácie o predajni môžete nájsť na stránky rakúskeho Abbottu.
https://www.freestyle.abbott/at/de/service/freestyle-shop.html
Predajňa je otvorená každý pracovný deň od 8:00 – 12:00. Poobede, počas víkendov a sviatkov je zatvorená. Nachádza v okrajovej časti Viedne na tejto adrese:
Perfektastraße 84A, 1230 Wien
Parkovanie pred predajňou je zdarma a s miestom na parkovanie nebol žiadny problém. V prípade, že chcete využiť mestskú dopravu, dovezie Vás tam vlaková linka U6. Vystúpte na zastávke “Perfektastraße”.

Nákup

Po vstupe do budovy je po pravej strane vrátnica, smerom doľava sa postupuje k predajni. (Vrátnicu som nefotil. ) Na smer a inštrukcie sa môžete opýtať aj na vrátnici, pracovníci hovoria po anglicky a samozrejme nemecky. V chodbe vedúcej k predajni je po pravej strane čakáreň, vojdite dnu, vytlačte si lístok a čakajte kým sa Vaše číslo zobrazí vo vyvolávacom systéme.

Z čakárne choďte doprava a na koniec chodby. V predajni obsluhujú pracovníci za pultom. Taktiež hovoria bez problémov po anglicky. Pri nákupe ma požiadali o niekoľko údajov do objednávkového formulára. Vyžadovali tiež oblasť, ktorej bývam, keď som však vysvetlil, že nežijem v Rakúsku, nemali s tým žiadny problém. Nákup som zaplatil kartou a odišiel. Všetko bez problémov, s veľmi milou obsluhou.

Záver

Cesta z Bratislavy po “lokálkach“ bez diaľničnej známky mi trvala približne 1h 25m. Senzor stál 59,90, čiže v cene bez poštovného, ktoré mimochodom v posledných mesiacoch v Nemecku zdraželo.

Senzor som aktivoval nemeckou čítačkou a všetko fungovalo úplne bez problémov.

Kto má bližšie Viedeň, resp. známych v Rakúsku, môže namiesto komplikovanej dopravy z Nemecka využiť pre kúpu senzorov aj tento ojedinelý obchod.

Páčia sa Vám naše články?

Prihláste sa na odber noviniek a my Vám dáme vedieť keď bude niečo nové