Kategória – Návody

Spike

Aplikácia pre iOS kompatibilná s iPhone a AppleWatch umožňujúca sledovať glykémiu pomocou Freestyle Libre a niektorého z vysielačov, napr. MiaoMiao. Apple alternatíva k Xdrip+

Nákup senzorov vo Viedni

Okrem nákupu z Nemecka, ktorý popisujem vo viacerých článkoch, je možné kúpiť senzory FL aj osobne v susednom Rakúsku. Prinášam súhrn základných informácií ako na to a vlastnú skúsenosť.

MiaoMiao

Miao Miao je ďalšie zariadenie, ktoré umožňuje čítať hodnoty z Freestyle &ibre senzorov a posielať ich prostredníctvom Bluetooth do smartfónu podobne ako Blucon, o ktorom som písal v jednom zo starších článkov.

Xdrip+ „Prvé kroky“

Druhý článok o aplikácii Xdrip+, ktory obsahuje krátky prehľad prvého spustenia aplikácie, spárovania BluConu, naštartovanie senzoru a jeho kalibrácie a tiež nastavenie českého jazyka.

Xdrip+ „Úvod“

Xdrip+ je alterntívny software k prídavným vysielačom k Freestyle Libre pre smartfóny s operačným systémom Android ako napríklad BluCon či MiaoMiao. Je to výborná aplikácia pre sledovanie aktuálnych hodnôt glykémie a kompenzácie diabetu v spolupráci s Freestyle Libre a napríklad vysielačom BluCon.

freestylelibre.de – Objednanie

Po tom ako ste si úspešne vytvorili konto na stránke freestylelibre.de, Vám už nič nebráni v tom, aby ste si z Nemecka objednali svoje senzory. Návod ako postupovať v prípade, že máte obavy z nákupu z nemeckej stránky, nájdete, práve v tomto článku.

freestylelibre.de – Registrácia

Ak máte záujem objednať si sadu Freestyle Libre z Nemecka, v tomto článku nájdete návod ako začať a zaregistrovať a na nemeckej stránke Freestyle Libre. Návod je určený najmä pre tých, ktorí neovládajú nemecký jazyk a majú obavy, že by to sami nezvládli.

CyberGhost Pro VPN

CyberGhost Pro je jedna z mnohých dostupných služieb VPN, ktoré je dnes možné zakúpiť na internete. Pre potreby objednávania Freestyle Libre je dôležité len to, že VPN služba nám zabezpečí anonymitu v internete a dokáže maskovať našu reálnu lokalitu, za lokalitu inej krajiny. V prípade, že máte v úmysle nakupovať Freestyle Libre z inej krajiny, pre bezproblémový proces, môže byť použitie VPN častokrát veľká pomoc, niekedy nevyhnutnosť.

Mailboxde.cz

Mailboxde.cz je služba umožňujúca využitie virtuálnej schránky s nemeckou adresou a následné preposielanie doručených zásielok do Českej republiky a na Slovensko. Pomocou tejto služby je možné dostať sa k zásielkam, ktoré predajcovia za štandardných podmienok doručujú len v rámci Nemecka.