Nie, žiaľ na Slovensku sa senzory Freestyle Libre stále zakúpiť nedajú. Našťastie však existuje hneď niekoľko spôsobov ako sa k nim dostať. Keďže spôsobov som popisoval viacero, rozhodol som sa spísať všetko do uceleného prehľadu. Raz za čas sa ešte v diskusiách pod článkami objavia otázky, k tomu kde senzory kúpiť. Snáď to pomôže aj novým čitateľom rýchlejšie sa zorientovať.

Rakúsko

Senzory v Rakúsku sa dajú kúpiť v kamennom obchode vo Viedni. Písal som o tom v tomto článku.
https://diabetes-inak.sk/nakup-senzorov-vo-viedni/
Je to najmä možnosť pre tých, ktorí búvajú v okolí rakúskych hraníc. Obmedzenie počtu senzorov na jeden nákup sa mi zistiť nepodarilo. Vo všeobecnosti by som však nepočítal s možnosťou kúpiť ich naraz viac ako 7. To je počet, ktorý býva ako maximálny v európskych e-shopoch.

V čase keď som článok písal a bol osobne vyskúšať nákup senzorov, mali k dispozícii len senzory prvej generácie. Freestyle Libre 2 na rakúskom trhu ešte nebol. Na rakúskom webe už však figuruje, preto sa dá očakávať, že sa dá zakúpiť aj v kamennom obchode.  Odporúčam pred prípadným vycestovaním skontrolovať aktuálnosť informácií a otváracích hodín na https://www.freestyle.abbott/at/de/service/freestyle-shop.html

Nemecko

To ako nakúpiť senzory v Nemecku a následne si ich cez Českú republiku poslať na Slovensko, som popisoval podrobne vo viacerých článkoch a tiež som to zhrnul v sumárnom článku.
https://diabetes-inak.sk/freestyle-libre-na-slovensko-vsetko-co-potrebujete-vediet/
Bol už párkrát upravený, keďže podmienky a obmedzenia sa počas celého obdobia menili (VPN už dnes nepotrebujete).

V Nemecku ponúkajú Freestyle Libre aj Freestyle Libre 2. V oboch prípadoch samostatné senzory, samostatné čítačky aj štartovacie sady.

Česká republika

O možnosti nákupu v českej republike som písal tu.
https://diabetes-inak.sk/freestyle-libre-v-ceskej-republike-aj-bez-poukazu/
V českej republike je koncept odlišný a senzory sa nepredávajú priamo na e-shope Abbott, ale prostredníctvom partnerskej lekárne Lékárna.cz
Dostupné sú samostatné senzory Freestyle Libre prvej generácie a samostatná čítačka – zakúpiť ich môžete v sekcii pre diabetikov.
https://www.lekarna.cz/produktova-nabidka/vse-pro-diabetiky-na-jednom-miste/

Lékárna.cz nedoručuje na Slovensko, je preto potrebné využiť prípadného známeho, či rodinu ktorí by Vám tovar preposielali z Českej republiky.

Nakupujte senzory aj inak či v inej krajine? dajte nám o tom vedieť v diskusii pod článkom.

Páčia sa Vám naše články?

Prihláste sa na odber noviniek a my Vám dáme vedieť keď bude niečo nové