Čo je Cyberghost Pro a ako sa využíva

UPRAVENÝ CLÁNOK:
Podľa upozornenia niektorých čitateľov, už pre nákup FL v Nemecku nie je potrebné anonymizovať svoju IP adresu, čo môžem potvrdiť aj vlastnými skúsenosťami. Článok nechávam len pre zaujimavosť, kedže VPN služby je možné využiť aj na iné účely.

CyberGhost Pro je jedna z mnohých dostupných služieb VPN, ktoré je dnes možné zakúpiť na internete. Pre potreby objednávania Freestyle Libre je dôležité len to, že VPN služba nám zabezpečí anonymitu v internete a dokáže maskovať našu reálnu lokalitu, za lokalitu inej krajiny. V prípade, že máte v úmysle nakupovať Freestyle Libre z inej krajiny, pre bezproblémový proces, môže byť použitie VPN častokrát veľká pomoc, niekedy nevyhnutnosť.Trh je pestrý. Na výber sú dnes desiatky služieb a po detailnejšom skúmaní zistíte, že všetky sa na seba nápadne podobajú svojími ponukami a dokonca aj predstieranými zľavami. Sám som dlho zvažoval, ktorú si zaobstarať, šiel som po cene a po recenziách. Vybral som si CyberGhost a som spokojný. Učel plní, funguje spoľahlivo a zaobstaral som ho za rozumnú cenu – približne 30 $ na 12 mesiacov. Väčšina služieb uvádza cenu za mesiac, no pri každej z nich zistíte, že uvedená najvýhodnejšia cena platí v prípade, že si službu kúpite na celý rok.  V prípade, že Vám angličtina a technické znalosti ohľadne tejto problematiky nerobia problém, po krátkom prieskume si môžete zaobstarať prakticky ktorúkoľvek známejšiu službu. V prípade, že je všetko, o čom som vyššie popísal, „španielska dedina“, pripravil som návod krok za krokom ako si VPN službu zaobstarať a spustiť. V prípade, že využijete nasledujúci link, dostanete dokonca mesiac navyše zadarmo.

1. Klknite na nasledujúci link, ktorý Vás presmeruje na stránku CyberGhost Pro

CyberGhost Pro

2. Následne kliknite na vyznačenú časť „Get additional 30-days for free (Získajte 30 dní navyše zdarma )“

Stránka Vás textom v zelenom poli upozorní, že bonus je aktivovaný. Link má po kliknutí obmedzenú platnosť, preto ak by ste registráciu nedokončili v ten istý deň a budete sa chciet k tomu následne vrátiť, kliknite na link pre istotu znova.

3. Následne si zvoľte plán.

Tak ako som písal vyššie tie najvýhodnejšie ceny sú pri kúpe na rok prípadne dlhšie. V tomto prípade na rok. Cena sa môže oproti priloženému obrázku v realite líšiť, pretože poskytovatelia neustále vymýšlajú nové zľavy a bijú sa o zákznika. +/- to však stále vychádza rovnako.

4. Napíšte svoj e-mail, na ktorý Vám príde potvrdenie o zaplatení ako aj aktivačné údaje k následnému prihláseniu. Následne zvoľte spôsob platby.

Ja som si vybral PayPal, pretože pri nákupoch na internete ho využívam kvôli bezpečnosti najradšej.

Proces platby v tomto návode bližšie nepopisujem, pretože spôsobom ako zaplatiť je mnoho a tiež verím, že väčšina z Vás sa s nimi už stretla.

Po úsešnej platbe obdržíte dve správy, jedna s objednávkou a číslom, ktoré je potrebné využívať aj v prípade akýchkoľvek dotazov na podporu a druhý s registračnými údajmi. Tie budete potrebovať pri aktivovaní služby. Náhľad mailovje správy s menom a heslom je na obrázku nižšie.

5. Vráťte sa na stránku CyberGhost a z menu The Apps vyberte platformu, na ktorú potrebujete naištalovač aplikáciu.

Ja som pracoval vo Windows 10, preto aj samotný obrázok popisuje tento postup.

6. Stiahnite aplikáciu a spustite inštalátor.

Je to klasický inštalátor, ktorý treba krok za krokom „odklikať“ a tiež tu preto tento postup detailnejšie nepopisujem.

7.Po nainštalovaní spustite aplikáciu a zadajte meno a heslo, ktoré sa obdržali mailom.

Aplikácia je pripravená.

Samotná aplikácia má niekoľko modulov. Pre potreby maskovania IP adresy za adresu inej krajiny a nákup Freestyle Libre, je dôležitá funkcionalita Ghost Browsing.

8. Zvoľte Ghost Browsing

9.Vyberte krajinu a zvoľte „Start Ghost Browsing“

Ja nakupujem FL v Nemecku preto som zvolil Nemecko. Ostatné vyznačené nastavenia nie sú pre nákup dôležité, ale odporúčam ich v tomto režime. Zablokujú Vám prípadné škodlivé stránky, znemožnia Vaše sledovanie, zamedzia reklame a zvýšia rýchlosť.

Aplikácia inicializuje spojenie…

…a keď bude Vaše anonymizované pripojenie pripravené, obrazovka bude vyzerať nasledovne.

Overiť Vašu maskovanú geolokáciu si môžete aj na samotnej stránke CyberGhost (obrázok nižšie). Všimnite si, že na prvom obrázku na začiatku článku svieti v tej istej časti Bratislava a iná IP adresa. Prípadne môžete skúsiť na overenie stránku https://whatismyipaddress.com/.

Hotovo, momentálne surfujte (akože) z Nemecka a môžte pokračovať napr. na stránku www.freestylelibre.de. Keď prácu ukončíte, je potrebné v aplikácii spojenie ukončiť.

Páčia sa Vám naše články?

Prihláste sa na odber noviniek a my Vám dáme vedieť keď bude niečo nové