Úvod

V prípade, že ste sa rozhodli pre objednávanie Freestyle Libre z Nemecka, prvým krokom, ktorý je nutné vykonať, je registrácia – čiže vytvorenie konta na www.freestylelibre.de. Obmedzenia sa menia, no nie sú samozrejme nijakým spôsobom oficiálne komunikované. V čase keď som si konto zakladal ja, bolo tak možné urobiť len z nemeckej IP adresy a teda za pomoci VPN. V dňoch, keď som publikoval tento návod, bolo možné založiť konto na freestylelibre.de bez použitia VPN služby, teda z ktorejkoľvek krajiny. Či je to situácia, ktorá bude platná naďalej, odhadnúť momentáne nedokážem.

Každopadne. Ak Vám to bude fungovať, ušetríte na VPN službe, ktorú nepotrebujete. V prípade, že by to nefugovalo, návod ako zriadiť VPN službu nájdete tu. Inak by Vás už nemalo zastaviť nič. Poďme na to.

1. Navštívte adresu www.freestylelibre.de

2. Kliknite v pravom hornom rohu na „Mein Konto“ (Moje konto)

3. Po presmerovaní klinite v časti „Neukunden“ (Nový zákazník) na „Benutzerkonto erstellen“ (Založenie užívateľského konta)

4. Vyplňte požadované údaje podľa popiskov nižšie

* Telefónne číslo nie je pre registráciu zásadné, stránka validuje len správnosť formátu nemeckého čisla. Virtuálne čislo, ktoré je uvedené ako príklad, skutočne existuje a je možné naň dostávať SMS správy prostredníctvom tejto stránky. Pre registráciu, to však nie je kľúčove, dôležité je len dodržať formát nemeckého čísla. Freestylelibre pri registrácii, žiadny overovací kód neposiela, takže použite toto alebo ktorékoľvek iné číslo, o ktorom viete, že spĺňa potrebný formát a nepatrí nikomu, koho by to mohlo obťažovať.

5. Zaškrtnite podľa obrázku nižšie a kliknite na „Benutzerkonto erstellen“ (Založenie užívateľského konta)

1. Súhlas s oboznámením sa so zásadami ochrany osobných údajov
2. Súhlas s dodacími a platobnými podmienkami (Všeobecnými obchodnými podmienkami)
3. Súhlas so zasielaním marketingových správ (na Vašom uvážení 🙂 )

6. Po úspšnom presmerovaní by ste mali videť nasldujúcu stránku. Informuje Vás, že všetko prebehlo v poriadku a na Vami zadanú e-mailovú adresu bol zaslaný e-mail s pokynmi k registrácii.

7. Vo Vašej mailovej schránke by ste mali mať správu s nasledovným (resp. podobným) predmetom. Otvorte ju.

8. Správa by mala vyzerať nasledovne a pre ďaľšie pokračovanie je potrebné kliknúť na vyznačenú linku. Po klinkutí budete presmerovaní na stránku freestyelibre a dokončí sa tým registrácia.

9. Ak všetko prebehlo v poriadku mali by ste na stránke vidieť túto hlášku: (Aktivácia prebehla v poriadku)

10. Znova kliknite v pravom hornom rohu na „Mein Konto“ (Moje konto)

11. Tentokrát v časti „Bestandskunden“ (Existujúci zákaznici) zadajte Vami zvolenú e-mailovú adresu a Vaše heslo a stalčte „Einloggen“ (Prihlásiť sa)

12. Oznam o spracovaní údajov v rámci európskych smerníc a GDPR…

13. Uvíta Vás nasledujúca stránka. Pre dokončenie Vašej registrácie je potrebné zadefinovať si doručovaciu adresu. Kliknite na vyznačené „Personliche Daten“ (Osobné údaje)

14. Následne v časti „Meine Adressen“ (Moje adresy) kliknite na „Neue Adresse hinzufugen“ (Zadať novú adresu)

15. Vyplňte formulár.

– Meno a Priezvisko sú predvyplnené z registrácie
– Ak objednávate prostredníctvom služby mailboxde.cz, vyplňte svoju adresu z mailboxde.cz podľa nasledovných pokynov.

16. Potvrďte. „Abbrechen“

HOTOVO.

V prípade nejasností prosím napíšte svoje otázky, či pripomienky do komentáru pod článok. Ak budem vedieť, rád ich zodpoviem, resp. upravím návod.

Páčia sa Vám naše články?

Prihláste sa na odber noviniek a my Vám dáme vedieť keď bude niečo nové