Úvod

V predošlom návode som uverejnil postup ako si založiť konto na nemeckej verzii webu freestylelibre. Ak máte úspešné založenia konta za sebou, v nasledujúcej časti sa dozviete ako zrealizovať samotnú objednávku. Ak ste už niekedy nakupovali online, ide o veľmi intuitívne kroky a to aj v prípade, že ste na stránke v jazyku ktorý sotva ovládate.

Pred tým než začnete čítať návod

Nižšie uverejnený postup, je návod pre nákup senzorov. Obdobný postup však uplatníte v prípade, že budete chcieť prvýkrát objednať štartovací balíček FL (čítačka a 2 senzory) alebo len samotnú čítačku. Pri nákupe som použil platbu prostredníctvom služby PayPal. V prípade, že službu nepoužívate, platba prostredníctvom platobnej karty by sa nemala v mnohom odlišovať, no návod s obrázkami pre tento spôsob neuverejňujem, pretože ho nevyužívam.

Upozornenie

Nie som žiadnym spôsobom spojený so spoločnosťami spomenutými v tomto článku (Abbott, Mailboxde.cz, DHL, PayPal…). Návod som robil na základe svojích skúseností  a v prípade, že by v akomkoľvek kroku popísanom nižšie došlo ku komplikáciám (napr. meškajúce zásielky, problémy s platbami a pod…), neviem Vám v mene týchto spoločností poskytnúť žiadnu záruku ani pomoc. Som pre spomenuté spoločnosti taký istý zákazník ako Vy, len som do textu zhmotnil o svoje skúsenosti. 

1. Navštívte adresu www.freestylelibre.de

2. Kliknite v pravom hornom rohu na „Mein Konto“ (Moje konto)

3. Prihláste sa do svojho konta

4. Klknite na časť „Unsere Produkte“ (Naše Produkty) (1) a následne na „Sensoren“ (Senzory) (2)

Toto je krok, ktorý by bol odlišný v prípade, že by ste objednávali štartovací balíček alebo čítačku. V tom prípade by ste klikli na iný požadovaný produkt.  „Lasegerat“ (Čítačka) alebo „Starterpaket“ (Štartovací balíček).

5. Zvoľte počet senzorov pomocou šípiek (1) a klknite na „Jetzt kaufen“ (Kúpiť teraz) (2)

*Vzhľadom na objednávanie cez externú službu mailboxde.cz, je vždy najvýhodnejšie objednať maximálny počet senzorov, teda 3. Poštovné cez službu mailboxde.cz  je totiž rovnaké pre 1 aj pre 3 senzory, pretože ide o balík rovnakej veľkosti. Ak by ste objednávali po 1 kuse, výrazne by ste prerobili. Súšasná cena balíka cez mailboxde.cz je 9,86 EUR, takže pri objednaní 3 kusov naraz, vyjde poštovné na jeden senzor 3,29 EUR, kdežto pri jednotlivých objednávkach by to bolo 9,86 EUR za každý.

Je tiež dôležité vedieť, že súčasné obmedzenia dovoľujú objednať pre jedného zákzníka maximálne 3 senzory za obdobie 25 dní. V prípade, že by ste tento limit prekročili, stránka Vás na to upozorní a do ďalšieho kroku Vás nepustí.

6. Následne kliknite na „Warenkrob ansehen“ (Zobraziť nákupný vozík)

7. V nákupnom vozíku kliknite v pravom dolnom rohu na „Zur Kasse“ (Do pokladne)

8. Najprv zvoľte spôsob úhrady „Selbstzahler“ (Samoplatca)

*Áno správne, „Rezept einreichnen“ je to, čo si myslíte…v Nemecku je možné dostať FL aj na recept…raz sa možno dožijeme aj my

9. Po potvrdení spôsobu úhrady a výberu preddefinovanej adresy, kliknite na „Weiter“ (Ďalej) 10. V časti „Zahlung“ (Platba), potvrďte súhlas so všeobecnými obchodnými podmienkami (1) a zvoľte požadovaný spôsob platby (2).

*   Ako som písal vyššie preferujem PayPal a preto je aj návod urobený pre túto verziu. Spôsob platby je však na Vás, preto si zvoľte ten, ktorý Vám najvaic vyhovuje.

11. Po voľbe spôsobu platby, Vás stránka vyzve na potvrdenie objednávky „Zahlungspflichtig Bestelllen“ (Potvrdenie s povinnosťou platby)

12. Ak ste zvolili PayPal, budete presmerovaný na stránku PayPal, kde sa musúte prihlásiť do svojho konta, potvrdiť adresu a platbu kliknutím na „Pokračovať“

Ak ste zvolili iný spôsob platby, bude nasledovať iná séria krokov. Výsledok ďalšieho kroku by však mal byť  rovnaký ako v prípade a platby cez PayPal.

13. Po úspešnej platbe, Vám stránka poďakuje za objednávku.

Informuje Vás o tom, že o objednávke ste obdržali potvrdzujúci e-mail a že po príhlásení sa do svojho konta (Krok 1-3) si môžete zobraziť detaily objednávky. Po prihlásení do konta ich nájdete v ľavej časti „Bestellungen“ (Objednávky).

14. Do Vašej e-mailovej schránky by ste mali obdržať nasledujúcu správu, ktorá potvrdzuje objednávku.

Neoznačená správa pod ňou je potvrdenie platby zo spoločnosti PayPal.

Dôležité

Buďte trpezliví. Po založení objednávky (1) trvá niekoľko dní (spravidla aj 5-6 pracovných dní) kým obdržíte ďalšiu správu. Abbott Vás bude kontaktovať až vtedy, keď zásielka opustí ich sklad (2) a to skôr ako za 5 pracovných dní nebude. Vtedy už obdržíte aj správu zo spoločnosti DHL o pohybe zásielky (3) (tiež v nemčine) a od tohto mailu, najneskoršie do 2 pracovných dní aj mail od spoločnosti mailboxde.cz (4) (tentokrát už v českom jazyku). Nie zriedka sa stane, že Abbott Vás kontaktuje s ospravedlnením, že kvôli veľkému náporu zásielka mešká, za čo sa ospravedlňujú.

Priložený je príklad priebehu objednávky z môjho mailboxu.

V prípade nejasností prosím napíšte svoje otázky, či pripomienky do komentáru pod článok. Ak budem vedieť, rád ich zodpoviem, resp. upravím návod.

Páčia sa Vám naše články?

Prihláste sa na odber noviniek a my Vám dáme vedieť keď bude niečo nové